Lähtöajat Kilpailukalenteri Aloita Golf

Reikäpelin SM-kisat Pirunpellossa ti-to 17.-19.6.2025


Lakesidessa päästään nauttimaan tällä viikolla suomalaisesta huippugolfista, kun Pirunpellossa kisaillaan reikäpelin Suomen mestaruuksista tiistaista torstaihin 17.-19.6.2025. Mestaruuksista kamppaillaan sekä miesten, naisten että paragolfareiden sarjassa.

Reikäpeleissä pelataan päivittäin kaksi kierrosta, joten pelejä on tiedossa aamusta iltaan. Odotettavissa on jännittäviä matseja, ja kentällä on monta hyvää paikkaa, jossa otteluja voi seurata. Tarjolla on myös talkootehtäviä forecaddiena ja tulospalvelussa, ja ilmoittautumalla talkoisiin pääset seuraamaan peliä aitiopaikalta. Erityisesti iltapäiville ja illoille olisi vielä talkoovuoroja tarjolla, joten olethan yhteyksissä toimistolle, jos voisit olla käytettävissä.

Lakesidelaisista starttiviivalla ovat Henri Sarin, Jani Haukka ja Venni Vikman miesten sarjassa sekä Hanna Laine naisten sarjassa. Tsemppiä kaikille!

Miehet ja osa paragolfareista aloittavat urakkansa tiistaina, naiset puolestaan keskiviikkona. Otteluiden etenemistä voi seurata alla olevista linkeistä.

Tervetuloa kaikille osallistujille kisaamaan sekä yleisölle ja talkooväelle seuraamaan kisoja tänne Lakesideen!


Kukaan viimevuotisista mestareista ei ole puolustamassa mestaruuttaan, joten torstaina reikäpelivalta vaihtuu. Lue lisää kisan ennakkotunnelmia alla olevasta Golfliiton julkaisusta!