Talkooapua junnujen TsemppiTour-kisaan pe 17.6.16
Järvenrannassa järjestetään tulevana perjantaina 17.6.2016 junioreiden Lännen alueen TsemppiTour-osakilpailu. Osallistujista monet pelaavat kentällämme ensimmäistä kertaa, joten toivomme oman klubin jäsenten osallistuvan forecaddie- ja tulospalvelutehtäviin onnistuneen tapahtuman takaamiseksi.
Jokaista vapaaehtoista opastetaan työtehtäviin ja vaivanpalkaksi talkoolaiset palkitaan ruoalla ja talkooeväillä. Vapaaehtoisten ei tarvitse varata koko tapahtumapäivää työtehtäviin, vaan muutamankin tunnin osallistumisesta on jo suuri apu!
TsemppiTourin kaltaisten kisatapahtumien läpivienti vaatii onnistuakseen kentän henkilökunnan lisäksi vapaaehtoisten seuran jäsenten panosta. Järjestämällä yhdessä onnistuneita kilpailutapahtumia annamme parhaan mahdollisen kuvan kotiklubistamme ja hienoista kentistämme. Meillä on hyvä maine kisajärjestäjänä ja siitä kannattaa edelleen pitää kiinni.
Ilmoitathan osallistumismahdollisuuksistasi toimistolle mahdollisimman pian. Lämmin kiitos jo etukäteen kaikille vapaaehtoisille!