Ilmoittaudu toimitsijatehtäviin juniorikisoihin!
Kilpailukausi Lakesidessa käynnistyy poikkeuksellisen korkeatasoisesti, kun pääsemme järjestämään heti toukokuun alussa kaksi kansallista juniorikisaa. Ensimmäisenä vuorossa on Junior Challenge Tourin (ent. Aluetourin) osakilpailu lauantaina 5.5.2018 ja heti seuraavana viikonloppuna pääsemme isännöimään kaksipäiväistä Catmandoo Finnish Junior Tourin (FJT) osakilpailua la-su 12.-13.5.2018.
Toivommekin oman klubin jäsenten osallistuvan forecaddie- ja tulospalvelutehtäviin onnistuneiden kisatapahtumien takaamiseksi. Näiden juniorikisojen osallistujat ovat enintään 21-vuotiaita nuoria kilpagolfareita ja luvassa on varmasti hienoja suorituksia, joita talkootehtävissä pääsee seuraamaan aitiopaikalta.
Jokaista vapaaehtoista opastetaan työtehtäviin ja vaivanpalkaksi talkoolaiset palkitaan ruoalla ja talkooeväillä. Vapaaehtoisten ei tarvitse varata jokaista kilpailupäivää työtehtäviin, vaan muutamankin tunnin osallistumisesta on jo suuri apu!
Kisatapahtumien läpivienti vaatii onnistuakseen kentän henkilökunnan lisäksi vapaaehtoisten seuran jäsenten panosta. Järjestämällä yhdessä onnistuneita kilpailutapahtumia annamme parhaan mahdollisen kuvan kotiklubistamme ja hienoista kentistämme. Meillä on hyvä maine kisajärjestäjänä ja siitä kannattaa pitää kiinni. Tehdään tästäkin yksi hieno tapa juhlistaa 30-vuotiasta seuraamme!
Ilmoitathan osallistumismahdollisuuksistasi toimistolle mahdollisimman pian. Lämmin kiitos jo etukäteen kaikille vapaaehtoisille!